parama saules elektrinems

Kas gali gauti paramą saulės elektrinėms?

Fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus, kuriuose yra įrengta saulės elektrinė arba ją įrengti dar planuojama.Fiziniai asmenys, kurie dar nėra gavę kompensacinės išmokos saulės elektrinei.Parama teikiama tik individualiems namams, kurie jau baigti statyti ir įregistruoti Nekilnojamojo turto registre. 

https://www.apva.lt/norite-isirengti-saules-elektrine/nuoroda i kvietimą saulės elektrinių įsirengimui

 2020m- parama fiziniams asmenims – 323 EUR/kW 

Kaip viskas vyksta?

Siųsti užklausą

Vardas *
Pavardė *
El. Paštas *
Tel.
Kiek per mėnesi mokate už elektrą? *
Miestas *

Jūsų žinutė?

Svarbu žinoti

Planuojant įsirengti saulės elektrinę, svarbu žinoti, kad pagaminamas energijos kiekis priklauso nuo saulės baterijų sumontavimo vietos bei sąlygų: orientavimo pagal pasaulio šalis, posvyrio kampo horizonto atžvilgiu, krintančių šešėlių, vėdinimo galimybių ir k.t.

  • Saulės baterijų pozicija. Baterijos turi gauti kuo daugiau saulės šviesos. Ideali pozicija: saulės baterijos plokštuma nukreipta į pietus ir su žemės paviršiumi arba horizontalia plokštuma sudaro apie 38°kampą. Nukrypimas nuo idealios pozicijos mažina generuojamos energijos kiekį.
  • Šešėliai. Net nedidelę baterijos dalį dengiantis šešėlis nutraukia visos baterijų grandinės darbą. Svarbu atkreipti dėmesį į šalia esančių pastatų, kaminų stulpų ir kt. objektų metamus šešėlius.

Temperatūra. Svarbu užtikrinti, kad saulės baterijos būtų pakankamai gerai aušinamos. Saulės energijos baterijai įkaitus virš 25°C, jos gaminamas energijos kiekis ima mažėti. Pavyzdžiui, iki 50°C įkaitusi panelė pagamins 10% mažiau elektros energijos.